Ha a migránsok elleni uszításról van szó, saját anyagait is átírja a köztévé Híradója
Ugyanaz a férfi az egyik nap nem verekszik, a másikon már igen - a kormánymédia úgy döntött, eljött az idő, hogy rászálljon a bangladesiekre.
Ugyanaz a férfi az egyik nap nem verekszik, a másikon már igen - a kormánymédia úgy döntött, eljött az idő, hogy rászálljon a bangladesiekre.
Elvesztette a fejét az amerikai elnök, amikor a CNN riportere egy korábbi kijelentésével próbálta szembesíteni.
Ebben Örményországhoz, Iránhoz, Mianmarhoz és Észak-Koreához hasonlít Magyarország.
Nagyon szegény ember az, akinek mindössze arra a trükkre futja, hogy elmenekülve a külső kritikák elől az övéi körében ünnepeltesse meg magát, hogy mennyire megvédte őket.
Az Egyesült Államokban és Franciaországban felére csökkent az álhírek elérése a Facebookon. Ez komoly sikernek számít, de a végső győzelem még várat magára.
Alig egysoros közleményben reagáltak, hazugságnak nevezték az állítást.
Az MIT kutatócsoportja szerint már a hírforrás alapján megállapítható, hogy egy adott hír csak kattintásra vadászik vagy valódi információval szolgál.
Felajánlotta lemondását, amiért fake newst terjesztett.
Hírcsárdásat játszik a magyar Comedy Central csatorna.
Búskomor publicisztikát közölt a Jobbik volt elnöke a big data-diktatúráról.
A korábbinál okosabb rendszer használ a Facebook a felületén közzétett álló- és mozgóképes tartalmak megértésére. A szoftverhez hozzáférést biztosítanak a tényellenőrzésre szakosodott partnereknek is.
A magyar sajtó helyzetéről írt szerdán a Spiegel Online független német hírportál. Emlegették Georg Spöttlét: ufószakértőből a legfőbb Németország-magyarázó lett a kormányközeli sajtóban.
Azzal vádolta meg a technológiai óriáscégeket, hogy elhallgattatják a konzervatívokat és republikánusokat.
Egyre nagyobb gondot jelentenek a híroldalak és a közösségi médiumok számára az álhírek. A Michigani Egyetem kutatói hatékonynak tűnő segítséget fejlesztettek ki a leleplezésükre.
Közel 3 millió forintot kell fizetnie egy német blognak, mert egy soha meg nem történt terrortámadásról írtak.
A WHO el akart fogadni egy határozatot a szoptatás és az anyatej fontosságáról, az amerikai küldöttség viszont ezt meg próbálta akadályozni, a New York Times szerint az amerikai csecsemőtápszer-lobbi nyomására. Trump szerint az egész nem igaz, hiszen az Egyesült Államok egyértelműen támogatja a szoptatást, ugyanakkor nem kellene megtiltani a lehetőségét, hogy akinek szüksége van rá, az a tápszerekhez folyamodhasson.
Az Adobe és a Marylandi Egyetem több tízezer fotóval tanította meg a mesterséges intelligenciának, hogy ismerje fel a manipulált képeket. Másodpercekre van csak szüksége ehhez.
A magyar külügyminiszter megfogalmazása szerint a bolgárok javaslata egyet jelent a menekülteknek szóló meghívóval.
A külügyminiszter zavarba jött, amikor az EUrológus felhozta a témát Brüsszelben.